Caravaning.

Caravaning to rodzaj turystyki, polegający na podróżowaniu samochodem z przyczepą kempingową; popularna forma wypoczynku oraz rodzaj rywalizacji sportowej; w Polsce przez Polski Związek Motorowy są organizowane różnego rodzaju imprezy karawaningowe, między innymi Mistrzostwa Polski w jeździe samochodem z przyczepą.

Za carawingiem przemawia głównie możliwość planowania podróży bez konieczności zamawiania noclegów w hotelach. Karawaning spodoba się ludziom kochającym ruch, niezależność i wolność - wyprawa z przyczepą kempingową czy camperem stwarza dużo sytuacji zachęcających do ruchu i przebywania na łonie natury.

Wkład Polski w rozwój karawaningu sięga dawnych czasów. Konkretnie, największym i chyba jedynym dostawcą sprzętu były i są zakłady w Niewiadowie. Zabawa rozpoczęła się w latach 60, przyczepą Tramp. Sklejkowa konstrukcja była bardzo popularna również na zachodzie. Później przyszły czasy na konstrukcje laminatowe. Popularne N126, następnie wersja powiększona i oznaczona jako N127 i "mercedes" w krajowym wykonaniu, czyli N132. Wszystkie te oznaczenia pochodziły od modelów fiata produkowanych w latach 70-tych i 80-tych.

Istniały również prototypy samochodów kempingowych. Jednak z braku odpowiedniego podwozia, o niskim poziomie ramy tylnej, wszystkie próby dawały kiepskie rezultaty. Ostatnią koncepcją była zabudowa na podwoziu Tarpana.

Podobnie jak rynek samochodów osobowych tak i przyczep kempingowych jest niezwykle bogaty. Minęły czasy szarugi i nudy wzorniczej. Obecnie bez najmniejszych problemów można znaleźć odpowiedni model do swoich potrzeb i wymagań. Najnowsze konstrukcje zapewniają wysoki komfort i funkcjonalność, dużą elastyczność w doborze dodatkowego wyposażenia, a także odpowiednio długi okres gwarancji.

Kupując czy wynajmując przyczepę należy zwrócić uwagę na:

  • długość nadwozia
  • ilość miejsc noclegowych
  • aneks kuchenny
  • łazienkę
  • ogrzewanie/oświetlenie
  • podwozie
  • masę własną

Profesjonalna piłka nożna olsztyn dla każdego.

Profesjonalne reklama sosnowiec stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe katowice za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Odzyskaj pieniądze - pomoc frankowiczom - weź sprawy w swoje ręce

Profesjonalne złącza militarne dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat łódź sportowy.

Najlepsze katalizatory piastów do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów lublin