Caravaning.

Caravaning to rodzaj turystyki, polegający na podróżowaniu samochodem z przyczepą kempingową; popularna forma wypoczynku oraz rodzaj rywalizacji sportowej; w Polsce przez Polski Związek Motorowy są organizowane różnego rodzaju imprezy karawaningowe, między innymi Mistrzostwa Polski w jeździe samochodem z przyczepą.

Za carawingiem przemawia głównie możliwość planowania podróży bez konieczności zamawiania noclegów w hotelach. Karawaning spodoba się ludziom kochającym ruch, niezależność i wolność - wyprawa z przyczepą kempingową czy camperem stwarza dużo sytuacji zachęcających do ruchu i przebywania na łonie natury.

Wkład Polski w rozwój karawaningu sięga dawnych czasów. Konkretnie, największym i chyba jedynym dostawcą sprzętu były i są zakłady w Niewiadowie. Zabawa rozpoczęła się w latach 60, przyczepą Tramp. Sklejkowa konstrukcja była bardzo popularna również na zachodzie. Później przyszły czasy na konstrukcje laminatowe. Popularne N126, następnie wersja powiększona i oznaczona jako N127 i "mercedes" w krajowym wykonaniu, czyli N132. Wszystkie te oznaczenia pochodziły od modelów fiata produkowanych w latach 70-tych i 80-tych.

Istniały również prototypy samochodów kempingowych. Jednak z braku odpowiedniego podwozia, o niskim poziomie ramy tylnej, wszystkie próby dawały kiepskie rezultaty. Ostatnią koncepcją była zabudowa na podwoziu Tarpana.

Podobnie jak rynek samochodów osobowych tak i przyczep kempingowych jest niezwykle bogaty. Minęły czasy szarugi i nudy wzorniczej. Obecnie bez najmniejszych problemów można znaleźć odpowiedni model do swoich potrzeb i wymagań. Najnowsze konstrukcje zapewniają wysoki komfort i funkcjonalność, dużą elastyczność w doborze dodatkowego wyposażenia, a także odpowiednio długi okres gwarancji.

Kupując czy wynajmując przyczepę należy zwrócić uwagę na:

  • długość nadwozia
  • ilość miejsc noclegowych
  • aneks kuchenny
  • łazienkę
  • ogrzewanie/oświetlenie
  • podwozie
  • masę własną

Profesjonalna piłka nożna olsztyn dla każdego.

Nowoczesne pompy ciepła mława do ogrzania twojego domu.

Najlepsze katalizatory piastów do twojego samochodu.

Ceryfikowane złącza wojskowe.dla twojej branży.

Funkcjonalne pozycjonowanie stron nowy sącz - zamów już dzisiaj.